Kaspersky Security for Virtualization | Light Agent

Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, sanal sunucular ve/veya hibrit ortamlarda VDI için en yeni güvenlik teknolojilerini ve çok katmanlı koruma sunar. Yüksek birleştirme oranları elde etmenize yardımcı olarak VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer veya KVM sanal ortamlarınızda yatırımınızın geri dönüşünü (ROI) artıracak şekilde optimize edilmiştir.

 • Hibrit sanal ortamlar için optimize edilmiş güvenlik

  • Koruma teknolojilerinin ve 'sanallaştırma bilinçli' teknolojilerin benzersiz bir birleşimi

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, Kaspersky Lab'in en gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma ve ağ koruma teknolojilerini Windows ve Linux işletim sistemleri tabanlı sanal ortamlar için özel olarak geliştirilmiş bir çözümde bir araya getirir. Geleneksel güvenlik ürünlerinde her bir VM'ye (Sanal Makine) tam donanımlı bir güvenlik aracısının yüklenmesi gerekirken Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, her bir sanal ana makineye yalnızca bir adet özel SVM (Güvenlik Sanal Makinesi) yüklenmesini gerektirir. Her VM, çok küçük bir yazılım aracısına veya "Light Agent"a ihtiyaç duyar.

  • Gelişmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, VM'leriniz için erişim sırasında ve isteğe bağlı kötü amaçlı yazılımdan koruma sunar. Kaspersky Lab'in özel SVM'si, bellekte yerleşik olan karmaşık kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma dahil olmak üzere VM dosya sistemlerini sağlam bir şekilde korumak için imza tabanlı teknolojileri ve sezgisel analizi bir araya getirir.

  • Sanal sunucuların ve masaüstü bilgisayarların performansını korur

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, hipervizör performansı üzerinde hiçbir önemli etkisi olmadan, sanal sunucular ve VDI (Sanal Masaüstü Altyapısı) dahil olmak üzere sanal ortamınızı korur. Yüksek birleştirme oranlarını ve kullanıcılarınızın hizmet kalitesini korurken sistemlerinizi ve hassas kurumsal verilerinizi koruyabilirsiniz.

  • Linux ve Windows Sunucuları için Koruma

   Hibrit veri merkezleri için mükemmel çözüm olan Kaspersky Security for Virtualization, içinde çalışan işletim sisteminden bağımsız olarak tüm sanal sunuculara gelişmiş güvenlik özellikleri sunar. Kaspersky Security for Virtualization çok sayıda Microsoft Windows Server ve Linux Server işletim sistemini tamamen destekleyerek kurumsal BT stratejinizin belirttiği kadar heterojen veri merkezleri oluşturmanıza olanak tanırken biz, BT ortamınızın her bölümüne doğru güvenlik seçeneklerini sorunsuz biçimde sunuyoruz.

  • Bilgi işlem kaynaklarınızdaki yükü azaltır, böylece her bir ana makineden daha fazla verim elde edilir

   Benzersiz mimarisi ile Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, aşağıdaki kaynaklar dahil olmak üzere her bir sanal ana makinedeki yükü azaltır:

   • Hipervizör I / O
   • CPU
   • Bellek
   • Depolama
  • Kötü amaçlı yazılımdan koruma "fırtınalarını" ortadan kaldırır

   Her bir sanal ana bilgisayarda tek SVM güncelleyen Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, kötü amaçlı yazılımdan koruma ile ilgili "Güncelleme Fırtınalarını" ve "Tarama Fırtınalarını" ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kaynak tüketimindeki artışlar da akıllı tarama görevi yönetimi yoluyla engellenir. SVM otomatik olarak İstek Üzerine Tarama sıraları oluşturarak tarama görevlerini zaman içinde mevcut hipervizör yüküne göre yeniden dağıtır. SVM'nin görevleri akıllıca önceliklendirebilmesi, "gürültü yapan komşu" sorununu da çözer. Erişim sırasında tarama görevleri de her zaman İstek Üzerine önceliklendirilerek bireysel VM taramalarının komşu VM'lerin tepkiselliği üzerindeki etkisi en aza indirilir.

  • Microsoft, Citrix, VMware ve KVM için özel koruma

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent; Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer ve VMware vSphere'ın yanı sıra KVM'de de yerel sanallaştırma teknolojilerini destekler. Kaspersky Lab'in tehdit istihbaratı uzmanlığı, gelişmiş teknolojileri ve rakipsiz performansından faydalanan bu çözüm, en gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlar.

  • Esnek lisanslandırma seçenekleri: paradan tasarruf etmenizi sağlayan basitleştirilmiş lisanslandırma

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, 'VM başına' veya 'çekirdek başına' lisanslandırma seçenekleri sunar, böylece işletmeniz için en uygun maliyetli seçeneği tercih edebilirsiniz. Büyük çaplı Veri Merkezleri ve IaaS (Hizmet Olarak Altyapı) sağlayıcıları için VM'lerin sayısı sürekli olarak değişir, bu nedenle 'çekirdek başına' lisanslandırma seçeneği bu sağlayıcılar için çok avantajlı olabilir.

  VDI için çok katmanlı güvenlik

  • Yerel Citrix XenDesktop desteği

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, performanstan ödün vermeksizin VDI (Sanal Masaüstü Altyapısı) için olağanüstü bir çok katmanlı, granüler koruma sunar. Bu çözüm VMware, Microsoft ve Citrix sanallaştırma platformlarını destekler, Citrix XenDesktop'ı ise tamamen destekler.

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, dosya düzeyinde kötü amaçlı yazılım koruması özelliklerine ek olarak sanal masaüstlerini koruma alanında da çok değerli güvenlik teknolojileri sağlar:

   • Posta Kötü Amaçlı Yazılım Koruması taramaları, kullanıcı makinesine gelen ve kullanıcı makinesinden giden postalarda tarama yapar.
   • Web Kötü Amaçlı Yazılım Koruması, web sayfalarındaki tehlikeli olabilecek komutların uygulanmasını durdurarak engeller.
  • VMware Horizon için Tek Güvenlik Çözümü

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, VMware vSphere'da çalışan VMWare Horizon masaüstü sanallaştırma platformuyla birlikte sorunsuz şekilde çalışarak kullanıcı deneyimi ve tepkisellik üzerinde minimum etkiyle VDI için olağanüstü bir çok katmanlı, granüler koruma sunar

  • Hızlı VDI makinesi sağlamayı destekler

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, bağlantılı ve tam klonlamayı tamamen destekler. Önceden yüklenen hafif aracı sayesinde yeni bir VM sağlamak, sadece bir şablonun klonlanmasını içerir. Klonlama tamamlandıktan sonra yeni makine, SVM tarafından otomatik olarak korunur. Bu, VDI yönetimini sadeleştirerek VDI görüntüsündeki güvenlik ürünlerini güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

  • VDI'nız için Fidye Yazılımı Önleme

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent'ta yerleşik olarak bulunan Sistem İzleyici teknolojisi, her sanal masaüstü bilgisayarda çalışan uygulamaların davranışını izler. Şifreleyici veya kilitleyici etkinliği gibi herhangi bir şüpheli davranış algılanırsa etkinlik engellenir ve tüm kötü amaçlı değişiklikler otomatik olarak geri alınır. Böylece önemli verileriniz güvende kalır. VDI kullanıcılarınız olan bitenin farkına bile varmaz.

  • Otomatik Güvenlik Açıklarını Önleme (AEP)

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, yamasız güvenlik açıklarının yarattığı tehlikelerin üstesinden hızla gelmek için Automatic Exploit Prevention (AEP) adlı bir teknoloji içerir.

   AEP, VDI ortamlarındaki Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office, Java ve diğerleri gibi en sık hedef alınan uygulamaları özel olarak izleyerek bilinmeyen tehditlere karşı ekstra güvenlik takibi ve koruma katmanı sunar.

  • VDI için esnek denetim araçları

   Uygulama Denetimi, Web Kontrolü ve Cihaz Kontrolü gibi ödüllü uç nokta kontrolleri, kötü amaçlı yazılıma karşı daha fazla koruma katmanı sağlar ve artık kurumsal güvenlik ilkelerini doğrudan sanal ve fiziksel altyapınız genelinde uygulamayı kolaylaştırır.

   Kaspersky Lab'in kontrol teknolojileri, VDI ortamlarında güvenliği sağlama konusunda çok değerlidir.

  • Uygulama Denetimi

   Esnek Uygulama Denetimi aracı, VM'lerde hangi uygulamaların başlatılmasına izin verileceğini belirlemenizi sağlar. Böylece gereksiz biçimde risklere maruz kalmayı ve çalışan lüzumsuz yazılımlar nedeniyle kaynakların boşa harcanmasını önler.

   Kara listenizde olmayan tüm uygulamaların çalıştırılmasına imkan tanıyan bir Varsayılan olarak İzin Ver ilkesini veya güvenli uygulamaları içeren beyaz listenizde olmayan tüm programları engelleyen bir Varsayılan olarak Reddet ilkesini uygulamaya koymayı tercih edebilirsiniz.

   Kaspersky'nin Uygulama Denetimi özellikleri arasında şunlar bulunur:

   • Uygulama Başlatma Denetimi, her kullanıcının uygulama çalıştırma girişimlerini izler ve kontrol eder
   • Uygulama Ayrıcalık Denetimi, uygulamaları kaydeder ve etkinliklerini belirlediğiniz kurallara göre düzenler. Bu kurallar bir uygulamanın işletim sistemi kaynaklarına ve kullanıcı kişisel verilerine erişim haklarını kontrol eder.
  • Web Kontrolü

   Web Kontrolü, internet kullanımını yönetmenize imkan tanır, böylece sosyal ağlara, müzik içeriğine, video içeriğine, kurumsal olmayan web e-postalarına ve uygunsuz içerik bulunduran web sitelerine VM erişimini engelleyebilirsiniz. Farklı iş rolleri için farklı kontrol ilkeleri ayarlanabilir ve tamamen engelleme ya da iş gününün belirli zamanlarında engelleme uygulanabilir.

  • Cihaz Kontrolü

   Kullanıcılar VDI makinelerine herhangi bir yerden herhangi bir cihazı kullanarak bağlanabileceğinden, VM'nin güvenli olmayan USB cihazları yoluyla gelen diğer tehditlere maruz kalmadığından emin olmak önemlidir. Bu teknoloji, hangi kaldırılabilir cihazlara bireysel VM erişimi verileceğini belirlemenize olanak tanır. Kontrol ilkeleri; çıkarılabilir sürücüler, yazıcılar ve kurumsal olmayan ağ bağlantıları dahil olmak üzere çok sayıda cihaza kolaylıkla uygulanır. VMware kurulumları için bu teknoloji, mevcut Horizon USB Redirection özelliklerini tamamlar ve geliştirir.

  • Çok daha hafif koruma için Sessiz Mod

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent kullanıcı arabirimi artık herhangi bir VM'de devre dışı bırakılabilir (devredilerek). Bu özellik, Uzak Masaüstü veya Terminal Hizmetleri etkinleştirildiğinde örneğin masaüstü sanallaştırma ya da Citrix XenApp tabanlı uygulama sanallaştırma için faydalı olabilir.

  Altyapınızın Tamamındaki Sanal Ağlar için Güvenlik

  • Ağınız için çok katmanlı koruma

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, şeffaf olmayan sanal trafikte gizli olabilecek tehditler de dahil olmak üzere harici ve dahili ağ saldırılarına karşı koruma sağlar. Her VM; Kaspersky Lab'in HIPS, güvenlik duvarı ve Ağ Saldırısı Engelleyici teknolojileri dahil olmak üzere ana bilgisayar tabanlı ağ güvenliği tarafından korunur.

  • Ana bilgisayar tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (HIPS) ve kişisel güvenlik duvarı

   Kaspersky Lab'in iki yönlü güvenlik duvarı ile birlikte çalışan HIPS, ağınızdaki hem gelen hem de giden trafiği kontrol eder. Esnek araçlar; tek bir bağlantı noktası, IP adresi veya belli bir uygulamanın ağ etkinliği ile ilgili ayarlar dahil olmak üzere geniş kapsamlı parametre seçeneklerine göre güvenliği kontrol etmenize imkan tanır.

  • Ağ Saldırısı Engelleyici

   Kaspersky'nin Ağ Saldırısı Engelleyici teknolojisi hipervizör ağ trafiğini izler ve bir ağ saldırısını belirtebilecek ya da buna işaret edebilecek herhangi bir etkinlik olup olmadığını kontrol eder. Algılanan ağ saldırısı otomatik olarak engellenir.

  • Gelişmiş koruma ve çevre tabanlı cihazlar

   Kaspersky'nin sanal makine tabanlı güvenliği, çevre tabanlı güvenlik cihazlarıyla mümkün olana kıyasla güvenceye alınması gereken sanal iş yüklerine daha yakın olan bir koruma sunar. Bu yaklaşım, Conficker Solucanı gibi dahili ağ virüslerine karşı şeffaf olmayan sanallaştırma trafiğini koruma konusunda özellikle etkilidir.

  Güvenlik Teknolojilerinin İyi Dengelenmiş Bir Kombinasyonu

  • Gereksiz taramaları ortadan kaldırma

   Başta VDI olmak üzere sanal ortamlar genellikle, her biri birçok benzer dosyaya erişim sağlayabilen çok sayıda benzer VM içerir, bu nedenle aynı dosyayı birden çok kez tarayan bazı güvenlik ürünleri zamanın ve kaynakların boşa harcanmasına yol açar. Kaspersky'nin Shared Cache özelliği, dosya taramalarının sonuçlarını etkili bir şekilde paylaşarak BT altyapınızdaki genel yükü en aza indirmeye yardımcı olur.

  • Shared Cache

   Bir dosyaya VM'de erişildiği zaman Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, bu dosyanın güvenli olduğundan emin olmak için dosyayı tarar ve ardından sonucu, Shared Cache alanında depolar. Aynı dosyaya, aynı sanal ana makine üzerinde başka bir VM'de erişilirse Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, başka bir taramaya gerek olmadığını otomatik olarak bilir. Dosya yalnızca, değiştirilirse veya kullanıcı manuel olarak bir tarama talebinde bulunursa yeniden taranır.

  • Local Cache

   Ön bellek tabanlı dosya tarama optimizasyonu yöntemlerini daha fazla geliştirir. Korunan bir VM'nin işleyen belleğinde yerel olarak depolanan bu ön bellek, gereksiz ağ kullanımını engeller. Local Cache'de geçerli bir sonuç varsa SVM'de Shared Cache kontrolü gerekmez.

  • SVM'ler (Güvenlik Sanal Makineleri) için Çokluk

   Çözüm mimarisi, SVM'lerin birbirini yedekleyerek tüm boyutlardaki altyapılarda tek arıza noktasını ortadan kaldırabileceği şekilde yapılmıştır. Sanallaştırılmış altyapıda önemli değişiklikler olması durumunda VM'deki Light Agent, komşu SVM'ye neredeyse anında yeniden bağlanabilir. Bu, altyapı düzeyindeki değişikliklerden bağımsız olarak sanallaştırılmış ortamın tamamı için sürekli gerçek zamanlı koruma sağlar.

  • Bağımsız çalışma

   Bu özellik, Light Agent'ın kısa süreliğine bağımsız modda çalışmasına olanak tanır. Bu modda Kendini Koruma, Automatic Exploit Prevention ve diğer davranışsal savunma mekanizmaları gibi teknolojiler VM'yi korur. Ayrıca, kötü amaçlı yazılım kontrolünü gerektiren, normal çalışma sürdürüldüğünde hazır olan bir yerel dosya sırası oluşturulur. Bu yaklaşım, her bir dosyanın olaylardan bağımsız olarak incelenmesini sağlar.

  • Sistem İzleyici teknolojisi

   Kaspersky'nin Sistem İzleyici teknolojisi, VM'lerde çalışan uygulamaların davranışlarını izler. Sistem İzleyici, şüpheli davranış algılarsa bu etkinlik engellenir ve tüm kötü amaçlı değişiklikler otomatik olarak geri alınır.

  • Hafif Aracılar için kendini koruma

   Bu yerleşik mekanizma, Kaspersky Security for Virtualization'ı işlevlerini değiştirmeye veya engellemeye, bileşenlerini silmeye (ör. antivirüs veritabanları, karantinaya alınmış dosyalar, iz dosyaları), hizmetlerin uygulanmasını sonlandırmaya ya da kaldırmaya çalışabilecek kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Kendini Koruma, konuk işletim sisteminde bulunan Kaspersky Security for Virtualization Light Agent sistemi kayıt defteri anahtarlarının değiştirilmesini veya silinmesini de engeller.

  • Dahili kendini izleme

   Güvenlik Sanal Makinesi (SVM), kendi çalışmasını sürekli ve bağımsız biçimde izler ve bunun herhangi bir nedenden ötürü durması veya kesintiye uğraması durumunda tarama sunucusu hizmetini otomatik olarak yeniden başlatır. Bu, tarama motorunun her zaman kullanılabilir ve kötü amaçlı yazılım taramalarını yapmaya hazır olmasını sağlar.

  • Kaspersky Security Network (KSN)

   Bulut tabanlı Kaspersky Security Network (KSN) yeni tehditleri tanımlar ve güvenlik çözümünüz için otomatik güncellemeler sunar. Yeni kötü amaçlı yazılımları 0,02 saniye gibi kısa bir sürede tespit eden KSN, Kaspersky Security for Virtualization Light Agent'ı etkinleştirerek işletme için önemli ortamları sıfır gün tehditlerine karşı bile korur.

  Yapılandırması hızlı ve yönetmesi kolay

  • Paralel kurulum ve dağıtım

   SVM'ler birkaç sanallaştırma ana bilgisayarına eş zamanlı olarak dağıtılabilir. Böylece, güvenlik çözümünün sanallaştırılmış altyapı içinde boyuttan bağımsız olarak çalışır hale gelmesi için gerekli zaman büyük ölçüde azaltılır.

  • Çoklu ağ

   Altyapınız ne kadar genişse o kadar çok ağ segmentiniz olur. Ağ perspektifinden bakıldığında, altyapının karmaşık olması ve topoloji normdur. Karmaşıklık düzeylerinden bağımsız olarak, bütün ağ altyapısını kapsayan tam güvenlik korumasının bulunması ve etkin şekilde çalışıyor olması gerekir. Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, farklı hipervizör ana bilgisayarları ve platformlarında birkaç mantıksal ağ çalıştıran kurumsal altyapılarda sorunsuz çalışır.

  • Multicast: kullanmak ya da kullanmamak

   Bazı şirketler, kendi ağ altyapılarında multicast iletiminin kullanımına izin vererek Light Agent'ların ek ağ yapılandırması olmaksızın bir SVM'yi keşfetmesine ve buna bağlanmasına olanak tanır.

   Kurumsal BT ilkeniz multicast kullanımını yasaklıyorsa Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, SVM'yi keşfetmek için Unicast kullanılarak daha sağlam ve doğrudan bir şekilde yapılandırılabilir. Bu teknik, Light Agent'lar için daha statik bir SVM havuzunun tanımlanabileceği anlamına da gelir.

   Ortamınıza en çok uyan seçeneği tercih edin.

  • Kurulum ve yönetim kolaylığı

   Özel SVM sanal ana bilgisayara yüklendikten sonra Light Agent'lar tüm VM'lere manuel olarak veya yöneticinin belirlediği bir otomatik rutine göre kolayca dağıtılabilir.

   Farklı güvenlik ayarları farklı VM'lere kolaylıkla uygulanabilir, böylece tek bir VM veya makine grubu ile ilgili değilse belli güvenlik işlevleri dışarıda tutulabilir.

  • İstisnalar veya uygulama yönetimi

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, istisnaları belirlerken veya uygulanan tarama ilkesini yapılandırırken kullanılmak üzere farklı yazılım tedarikçilerinden daha geniş bir uygulama listesi sunar.

  • Tüm fiziksel, sanal ve mobil cihazlar için tek merkezi yönetim konsolu

   Kaspersky Security for Virtualization Light Agent, Kaspersky Lab'in çok sayıda Kaspersky Lab güvenlik ve sistem yönetimi teknolojisini tek bir konsoldan yapılandırmanıza ve kontrol etmenize imkan tanıyan, kullanımı kolay yönetim arabirimi Kaspersky Security Center'ı içerir. Kaspersky Security Center, aşağıdakilerde tüm güvenliğinizi yönetir:

   • Sanal ortamlar, örneğin:
    • Microsoft Hyper-V
    • Citrix XenServer
    • VMware vSphere (hem Aracısız hem Light Agent seçeneklerinde)
    • KVM hipervizör
   • Fiziksel cihazlar, örneğin:
    • Dizüstü bilgisayarlar
    • Masaüstü bilgisayarlar
    • Sunucular
   • Mobil cihazlar, örneğin:
    • Akıllı telefonlar
    • Tabletler
  • VMware vSphere

   • VMware vCenter 6.5 ile VMware vSphere 6.5
   • VMware vCenter 6.0 ile VMware vSphere 6.0
   • VMware vCenter 5.5 ile VMware vSphere 5.5
   • VMware vCenter 5.1 ile VMware vSphere 5.1
   • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2016 yoluyla dağıtım mevcuttur
   • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2012 R2 yoluyla dağıtım mevcuttur
  • Microsoft Hyper-V

   • Microsoft Windows Server 2016 Hyper-V rolü (Full veya Server Core modu)
   • Microsoft Windows Server 2012 R2 Hyper-V rolü (Full veya Server Core modu)
   • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2016 yoluyla dağıtım mevcuttur
   • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2012 R2 yoluyla dağıtım mevcuttur
  • Citrix XenServer

   • Citrix XenServer 6.5 SP1
   • Citrix XenServer 7.0
   • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2016 yoluyla dağıtım mevcuttur
   • System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2012 R2 yoluyla dağıtım mevcuttur
  • KVM (Kernel-based Virtual Machine)

   • Red Hat Enterprise Linux Server 7 yama 1
   • Ubuntu Server 14.04 LTS
   • CentOS 7
  • Destekleyen VDI platformları

   • VMware Horizon View 7
   • Citrix XenDesktop 7.9 veya Citrix XenDesktop 7.11
   • Citrix Provisioning Services 7.9 veya Citrix Provisioning Services 7.11
  • Desteklenen Windows tabanlı konuk işletim sistemleri

   • Windows 10 (LTSB / RS1 dahil) (32 / 64 bit)
   • Windows 8.1 Update 1 (32 / 64 bit)
   • Windows 7 Service Pack 1 (32 / 64 bit)
   • Windows Server 2016 tüm sürümler (Full veya Server Core modu) (64 bit)
   • Windows Server 2012 R2 tüm sürümler (Full veya Server Core modu) (64 bit)
   • Windows Server 2012 tüm sürümler (Full veya Server Core modu) (64 bit)
   • Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 tüm sürümler (Full veya Server Core modu) (64 bit)
   • Windows Server 2008 Service Pack 2 tüm sürümler (Full veya Server Core modu) (64 bit)
  • Desteklenen Linux tabanlı konuk işletim sistemleri

   • Debian GNU/Linux 8.5 (32/64 bits)
   • Ubuntu Server 14.04 LTS (32/64 bits)
   • Ubuntu Server 16.04 LTS (32/64 bits)
   • CentOS 6.8 (64 bits)
   • CentOS 7.2 (64 bits)
   • Red Hat Enterprise Linux Server 6.7 (64 bits)
   • Red Hat Enterprise Linux Server 7.2 (64 bits)
   • SUSE Linux Enterprise Server 12 SP1 (64 bits)
Bu çözüm aşağıdakilerin bir parçası olarak kullanılabilir:

  Kaspersky Security for Virtualization

  Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?