Fraud Prevention

Kanallar arası dolandırıcılığın Gerçek Zamanlı olarak proaktif bir şekilde algılanması

Arama Talep Et

Dijitalleşmek yalnızca bir trend değil, bir gerekliliktir. Artık pek çok müşteri günlük ihtiyaçları için çevrimiçi ve mobil kanalları kullandığından, işletmeler maksimum işlevselliğe sahip üst düzey hizmetler sunmalıdır. Finansal kuruluşlar ise eş zamanlı olarak, sorunsuz bir müşteri deneyimi ile çevrimiçi güvenlik sunmayı başarabilmelidir. İşte bu noktada Kaspersky Fraud Prevention devreye girer ve güvenlik sorunlarının ve çevrimiçi kullanılabilirlik sorunlarının yarattığı ekstra stres olmaksızın çevrimiçi ve mobil kanallarınızı geliştirmenize izin verir.


Sunduklarımız

 • Kaspersky Fraud Prevention Cloud

  Kaspersky Fraud Prevention Cloud

  Yüksek bulunurluk ve yanıt hızına sahip olan ve gelişmiş otomatik öğrenme tabanlı teknolojileri kullanarak dijital kanallarınızı kimlik hırsızlığı, otomatik araçlar, onaysız işlem değişikliği ve diğer saldırılara karşı koruyan bir bulut hizmetidir.

 • Kaspersky Fraud Prevention for Mobile

  Kaspersky Fraud Prevention for Mobile

  Mobil cihazları kötü amaçlı yazılımlar ve kimlik avından koruyan, güvenli bir banka bağlantısı sağlayan ve mobil kanaldan alınan istatistikleri Kaspersky Fraud Prevention Cloud'a gönderen bir SDK.

 • Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints

  Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints

  Müşterilerinizin bilgisayarlarında çalışarak kötü amaçlı yazılımlara ve internet tabanlı saldırılara karşı güçlü koruma sağlar.

Vaka Çalışmaları

Banco Pichincha

Çözüm: Fraud Prevention

Banco Pichincha, 3,1 milyon müşterisiyle Ekvador'un en büyük bankalarından biri. Sadece Ekvador'da halen 297 şubesi ve 916 ATM'si ve 6000'den fazla personeli olan Banco Pichincha operasyon alanını genişleterek Peru, Kolombiya ve Panama'da da faaliyet göstermeye başladı.

PDF'i İndir*
Tüm Vaka Çalışmalarını Görüntüleyin

Kullanımda

Otomatik Öğrenmeye Dayanarak Çok Kanallı Dolandırıcılık Algılama

Kaspersky Fraud Prevention, çevrimiçi ve mobil kanallarda güvenlik sunar. Hem cihazda hem de hesapta koruma uygulanması, müşterilerinizin her cepheden savunulmasını sağlar. Davranış, Cihaz ve Çevre Analizleri, otomatik öğrenme ile desteklenen Davranış Ölçümleri ve İstemcisiz Kötü Amaçlı Yazılım Algılaması gibi gelişmiş teknolojilere dayanan Kaspersky Fraud Prevention, dolandırıcılık aktivitelerini henüz gerçekleşmeden proaktif ve gerçek zamanlı olarak algılamayı sağlar.

Müşterileriniz için Gelişmiş Bir Kullanıcı Deneyimi

Bulut çözümümüz, çevrimiçi ve mobil kanallardan elde edilen kişisel olmayan verileri toplar. Milyonlarca kullanıcıdan elde edilen bu büyük veri, otomatik öğrenmenin yardımıyla "iyi" ve "kötü" davranış modellerini oluşturmak için kullanılır. Bu modeller Risk Tabanlı Kimlik Doğrulaması sağlayarak "iyi" kullanıcıların ek kimlik doğrulaması olmadan dijital kanallara erişmesine izin verirken dolandırıcıları erken aşamalarda tespit eder. Sonuç: iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi, mutlu müşteriler, daha düşük dolandırıcılığı önleme maliyetleri.

Özel Siber Güvenlik Tehdidi İstihbaratı

Küresel Dolandırıcılık Araştırma ve Analiz Ekibimiz size tehdit alanınız konusunda ayrıntılı bilgi sağlamanın yanı sıra hizmetlerimizi konuyla ilgili yeni verilerle besler. Dolandırıcılığı Önleme Danışmanlarımız, siber güvenlik sorunları hakkında uzmanlık ve en karmaşık dolandırıcılık saldırıları için olay müdahalesi hizmetleri sunar. İnsan Kaynaklı İstihbarat ile Kaspersky Lab'in HuMachine yaklaşımından siber güvenliğe kadar Otomatik Öğrenme teknolojileri ve Büyük Veri analizi bir araya gelerek yüksek düzeyde koruma ve verimlilik sağlar.

Uyarlanabilir Güvenlik Çerçevesi

Bir olayın ciddi sonuçlar doğurmadan engellenmesi için Tahmin ve Engelleme süreci birlikte işler. Algılama ve Tepki Verme sürecinde ise oluşan ciddi sonuçlar keşfedilir ve düzeltilir. Bu paradigmada birbirini takip eden her aşama, kendinden önceki aşamadan daha fazla kaynak kullanımı gerektirir.

Genellikle güvenliğe ayrılan bütçe, aslında gereken miktarda değil, uygun görülen kadardır. Güvenliğe yüksek öncelik verilmeli ve önemli ölçüde yatırım yapılarak başarılı bir dağıtım ve güçlü bir toparlanma süresi hedefi sağlanmalıdır.

Üstün Destek ve Profesyonel Hizmetler

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her zaman mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7 gün 24 saat hizmet sunuyoruz. Kaspersky Lab siber güvenlik kurulumundan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Maintenance Service Agreement (MSA) destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

 • 2 4

  SAAT/GÜN

 • 0 7

  GÜN/HAFTA

 • 3 6 5

  GÜN/YIL

DAHA FAZLA BİLGİ

Tanıtım Metinleri

SİBER GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

Kaspersky Siber Güvenlik Çözümleri portföyü ile...

PDF İNDİRİN*

Fraud Prevention

Kanallar arası gerçek zamanlı dolandırıcılık algılama için...

PDF İNDİRİN*

Fraud Prevention

Web ve Mobil Kanallar için Hesap tabanlı Proaktif...

PDF İNDİRİN*
View all White Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

Recognition

 • İnternet Bankacılığı/Tarayıcı Güvenliği Ödülü

 • AV-TEST Yenilik Ödülü

 

Risk

İşletmeler büyüdükçe daha fazla tehdit geliştirilir ve kapsamlı dolandırıcılığı engelleme çözümlerine yönelik talep artar. Kaspersky Fraud Prevention size gelişmiş dolandırıcılık etkinliklerini gerçek zamanlı ve proaktif olarak algılama imkanı verir, örneğin:

 • Kimlik dolandırıcılığı

 • Dolandırıcılık otomasyonu araçları

 • Onaysız işlem değişikliği

 • Kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı

 • Kara para aklama ve kaçakçılık hizmetleri

 • Uzaktan Yönetim araçlarını kullanan saldırılar

İlgili Ürünler ve Hizmetler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir