Tüm Çözümleri Görüntüleyin

Kaspersky Fraud Prevention

Çevrimiçi ve mobil finansal işlemler için dolandırıcılık riskini azaltma

BİZE ULAŞIN

Bankacılık Ortamı

Bankacılık ve ödemeler, gün geçtikçe daha dijital hale gelmektedir. Müşterileriniz şubelerden özgürlük aramakta ve çevrimiçi ve mobil bankacılık konusunda rahatlık talep etmektedir. Bu trend, yüksek marjlı ve yüksek tutma oranlı hizmetlere her zaman, her yerden erişim sağlayabildiğiniz daha yüksek marjlı bir kanal sunarak bankanıza fayda sağlar. Bu sırada siber suçlular saldırıda bulunmak için sürekli olarak yeni yöntemleri başlatmaktadır. Bu nedenle bankanız, müşterilerinizin bankacılık deneyimini olumsuz yönde etkilemeyen sıkı bir dolandırıcılık korumasına ihtiyaç duyar.

Müşteri Hataları İtibarınıza Zarar Verebilir

Bu, hayatın üzücü bir gerçeğidir. Bilgisayarlarının ve cep telefonlarının güvenliğini sağlamak konusunda müşterileriniz tahmin edilemez ve güvenilmez olabilir. Müşterilerin yaptıkları hatalar sizin sorununuz haline gelebilir. Müşterilerinizden biri çevrimiçi dolandırıcılık saldırısına uğradıklarında en büyük zararı işletmeniz görecektir. Müşterinin mali kayıplarının karşılanması sorunu ortadan kaldırmaz. Dahili BT sistemlerinizi korumak için mümkün olan her şeyi yapmış olmanıza rağmen ticari itibarınız da zarara uğrayabilir.

Sunduklarımız

Kaspersky Fraud Prevention dijital bankacılık dolandırıcılığının temel nedenlerine karşı proaktif koruma sağlar. Müşteri deneyimine zarar vermeden dijital işlemleri korur:

 • Dijital bankacılığa ve ödemelere çok kanallı koruma ekler

 • Cihazdan bağımsız olarak kullanıcıların %100'ünün korunmasına yardımcı olur

 • Mükemmel müşteri deneyimi için "sorunsuz" güvenlik sağlar

 • Güvenlik sorunu yaratmadan yüksek marjlı hizmetler sunmak

 • Daha fazla işlevsellik sunmak ve markanızı farklılaştırmak

 • Müşterilerinizi elinizde tutmanızı ve yeni müşteriler kazanmanızı sağlamak

 • Kaspersky Fraud Prevention Clientless Engine

  Kullanıcı tabanınızın %100'ünü koruyan sunucu tarafı teknolojiler sunar. Müşterileriniz hangi cihazı veya platformu kullanırsa kullansın, virüs bulaşmış cihazların sistemlerinize erişimini engelliyoruz

 • Kaspersky Fraud Prevention Mobile SDK

  Android, iOS ve Windows Phone cihazlarında mobil bankacılık ve ödeme uygulamalarını korur. Müşterilerinizin hesap bilgilerini ve müşterilerinizin bankanızla iletişimini korur

 • Kaspersky Fraud Prevention for Endpoints

  Müşterilerinizin Windows PC ve Mac bilgisayarlarında çalışarak kötü amaçlı yazılımlara ve internet tabanlı saldırılara karşı güçlü koruma sağlar ve kök nedeni engeller

İşletmenize Sunduğu Avantajlar

Müşteri Deneyimine Odaklanan Kökten Çözüm

Fazladan kimlik doğrulama seviyeleri eklemek, müşterilerinizin kullanıcı deneyimine ciddi şekilde zarar verebilir. Teknolojilerimiz, kimlik doğrulamasının tasarlanma amacını yerine getirebilmesi için dolandırıcıların saldırılarına karşı proaktif biçimde savaşır. Böylece, bankanız müşterilerin sırtına gereksiz yük bindirmez ve müşterilerinizin güvenebilecekleri daha güvenli hizmetler sunabilirsiniz. Kaspersky Fraud Prevention virüs bulaşan cihazların bankanızın çevrimiçi sistemlerine erişememesini sağlar. Ayrıca, dolandırıcılık işleminden sonraki etkilerle uğraşmak yerine dolandırıcılığı temelinden engellersiniz.

Müşterilerinizin Cihazlarının Hijyenine Yönelik Anlayış ve Görünürlük

Kaspersky Fraud Prevention Konsolu, dolandırıcılık engelleme stratejinizi daha iyi yönetmek için temel bilgileri, anlayışları ve istatistikleri sunar. Hangi müşterilerin korunduğunu veya korunmadığını, hangi cihazların virüslü veya temiz olduğunu öğrenin. Bankanızın karşılaştığı tehditleri, bankanıza hangi kötü amaçlı yazılımın saldırdığını ve müşterilerinizi hangi kimlik avı saldırılarının hedeflediğini öğrenin.

Vaka Çalışmaları

Tüm Vaka Çalışmalarını Görüntüleyin

Tanıma

 • MRG Effitas, Kaspersky Lab'i çevrimiçi ödemelere yönelik olağanüstü koruma nedeniyle ödüllendirdi

 • Güvenli çevrimiçi işlemler için Yenilik Ödülü

Tanıtım Metinleri

Tüm Tanıtım Metinlerini Görüntüleyin

İlgili Ürünler

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir