Kaspersky Vulnerability & Patch Management

Kaspersky Vulnerability & Patch Management Merkezi yönetim araçlarıyla güvenliği
artırın ve karmaşıklığı azaltın

Siber suçlular, her büyüklükteki işletmelere karşı hedefli saldırılarının bir parçası olarak Java, Adobe, Internet Explorer, Microsoft Office ve daha fazlası dahil olmak üzere işletim sistemleri ve sık kullanılan uygulamalardaki yamasız güvenlik açıklarından faydalanır. Sahip olduğunuz cihazları tanımadığınızda ve nasıl koruyacağınızı bilmediğinizde, BT karmaşıklığının artması riskin artması anlamına gelir.

Kaspersky Vulnerability & Patch Management; güvenlik açığı değerlendirmesi, yama ve güncelleme dağıtımı, envanter yönetimi ve denetimi, uygulama sunumları gibi temel güvenlik ve yönetim işlerini merkezi ve otomatik hale getirerek BT güvenliği risklerini azaltır ve BT karmaşıklığını ortadan kaldırır. Tüm bunlar entegre tek "pencere" güvenlik yönetimi konsolundan sağlanır.

  • Gelişmiş görüntüleme ve risk hafifletme

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, ağınızda çalışan cihazlar ve uygulamalar ile ilgili kapsamlı bilgiler sağlar. Yazılım sürümleri ile ilgili veri toplar ve güncelleme gerekip gerekmediğini ve yama yapılması gereken güvenlik açıkları olup olmadığını belirler. Algılanan güvenlik açıkları otomatik olarak önceliklendirilerek ilk önce en riskli yamalara yama uygulanır ve en önemli güncellemeler öncelikli olarak dağıtılır. Neler olup bittiğine, risklere ve bu riskleri azaltmak için gereken araçlara dair eksiksiz bir bilgiye sahip olursunuz.

  • BT yönetim karmaşıklığını hafifletme

   Windows tabanlı ağlar için tasarlanan Kaspersky Vulnerability & Patch Management, zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek için çok çeşitli BT yönetimi işlevlerini otomatikleştirmek üzere bir dizi müşteri yönetim aracı içerir. Uygulamaların otomatik olarak sağlanması ve denetimli, uzaktan erişim ve sorun giderme özellikleri yeni iş istasyonlarının kurulması veya yeni uygulamaların hayata geçirilmesi için gerekli zaman ve kaynakların azaltılmasını sağlar.

  • Sistemler ve kullanıcılar üzerinde etkiyi azaltma

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, güncelleme programını optimize etmek için güncellemeleri ve yama dağıtımını merkezi olarak ele alır. Bu sayede ağa aşırı yükleme yapılmaz veya BT sistemlerinin performansında olumsuz bir etki görülmez. Güncellemeler iş saatleri dışına programlanarak çalışan verimliliğinin engellenmemesi sağlanır. Yeni veya güncellenen yazılımları uzak ofise dağıtırken, tek iş istasyonu uzak ofisin tamamı için güncelleme aracısı olarak hareket ederek uzak dağıtım işlemlerinin ağınızda daha az trafikle yapılmasını sağlar.

 • Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management, kurumsal ağda çalışan tüm donanım ve yazılımların, her birinin durumuyla birlikte eksiksiz bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Bu sayede işletmenizi korumak için neler yapılması gerektiğini her zaman bilirsiniz. Güvenlik açığı algılama ve önceliklendirme, yama ve güncelleme indirme, test etme ve dağıtım, sonuç izleme ve raporlama dahil olmak üzere tüm güvenlik açığı değerlendirme ve yama yönetimi döngüsünü otomatik hale getirir.

  • Yazılım envanteri oluşturma

   Yazılım envanteri, ağınızdaki tüm yazılımı ayrıntılı bir şekilde sunarak yazılım kullanımını kontrol etme veya yetkisiz uygulamaları engelleme becerisi sağlar. Yazılım envanteri aynı zamanda satın alınan lisanslar ve son kullanma tarihleri ile ilgili kapsamlı bilgiler ile lisans kullanım sürelerinin izlenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

  • Güvenlik açıklarını tarama, algılama ve önceliklendirme

   Otomatik yazılım taraması, güvenlik açıklarının hızlı şekilde algılanmasına, önceliğinin belirlenmesine ve iyileştirilmesine olanak sağlar. Güvenlik açığı taraması, hem Microsoft tabanlı hem de Microsoft tabanlı olmayan (150'den fazla yazılım uygulaması desteklenir) güvenlik açıklarını algılamak için tek bir ilke üzerinden en kısa zaman aralıklarıyla yöneticinin gereksinimlerine göre otomatik veya planlı olarak gerçekleştirilebilir. Esnek ilke yönetimi güncellenmiş, uyumlu yazılımın dağıtılmasının yanı sıra bilgisayarın ağdaki rolüne bağlı olarak istisnaların oluşturulmasını kolaylaştırır.

   Etkili güvenlik açığı değerlendirmesi güvenlik açıklarının önceliklendirilmesine olanak tanır; böylelikle en kritik açıklar diğerlerinden daha önce düzeltilir. Güvenlik açığının şiddeti Kaspersky Lab uzmanlarının yanı sıra ekstra tehdit analiziyle de değerlendirilir. Bir eksiklikten faydalanan kötü amaçlı yazılım mevcut ise bu yazılım anında kritik olarak değerlendirilir ve önceliklendirilir.

  • Yamaları ve güncellemeleri indirme ve test etme

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, gerekli yamaları ve güncellemeleri otomatik olarak indirebilir. Aynı zamanda Windows Update (WSUS) sunucusu görevi de görebilir.

   görebilir. Yönetici, uygulama yamalarını ve güncellemelerini kurum çapında dağıtmadan önce test ederek güncellemelerin sistem performansını ve çalışan verimliliğini etkilemeden sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olabilir. Yamalar, bilinen güvenlik açıkları algılanıp önceliklendirildiğinde, gerektiği durumlarda dağıtılmadan önce yerel ortamda test edilebilir.

  • Yamaların dağıtımı

   Yamalar ve güncellemeler anında ve otomatik olarak dağıtılabilirken, LAN Uyanması desteğiyle yama dağıtımı iş saatleri dışında çalışacak şekilde ertelenebilir. Multicast yayın teknolojisi, yamaların ve güncellemelerin uzak ofislere yerel olarak dağıtılmasını sağlayarak bant genişliği gereksinimlerini azaltır. Bu senaryoda, uzak ofiste bulunan bir makine Güncelleme Aracısı olarak belirlenir ve gereken tüm yamaları ve güncellemeleri alarak bunları diğer yerel makinelere dağıtır. Bu sayede ağ trafiğini azaltmış olur.

  • Sonuçları izleme ve rapor oluşturma

   Yama yükleme sonuçları izlenebilir; bu sayede yönetici sorunun ortadan kalktığını ve yamaların başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini gönül rahatlığıyla görebilir. Yönetici aynı zamanda bir hata meydana geldiğinde de uyarılır. Örneğin, güncellemeler 100 makineye gönderilirse yönetici her bir makineyi denetlemek zorunda kalmaz; ancak oluşturulan genel raporu inceler.

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management; muhtemel zayıf noktaları aramak, değişiklikleri izlemek ve kurumsal BT güvenliğine ve de kurumsal ağda bulunan her bir cihazın ve sistemin ayrıntılarına dair görüş elde etmek için yöneticinin taramalar ile ilgili rapor oluşturmasını sağlar.

  • Özel uygulamaları sunma ve dağıtma

   Desteklenenler listesinde yer almayan uygulamalar kullanıyor olsanız dahi merkezi güncelleme sağlama ve uygulama dağıtımından faydalanabilirsiniz. Yazılım dağıtımı süreci tamamen şeffaftır; dilediğiniz an yazılımı dağıtabilir veya iş saatleri dışına programlayabilirsiniz. Bazı durumlarda, yüklenen yazılımı özelleştirmek için ek parametreler belirleyebilirsiniz.

  MÜŞTERİ YÖNETİM ARAÇLARI RUTİN BT İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIR

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management, yazılım güncellemeleri dağıtmak ve ilgili çalışmama süresini azaltmak ile ilişkili birçok yönetim görevini otomatik hale getirerek güvenilirliği ve BT verimliliğini artırır.

  • Donanım envanteri

   Ağınızdaki tüm cihazlar otomatik olarak bulunur ve bir donanım envanterine kaydedilir. Konuk cihazlar da otomatik olarak bulunabilir ve bu cihazların kurumsal sistemler ve verilere güvenli İnternet erişimi sağlanır. Eksiksiz cihaz parametre verileri de kaydedilerek ilke geliştirme süreci kolaylaştırılır.

  • Uzaktan sorun giderme

   Tüm masaüstü bilgisayarlara veya istemci bilgisayara güvenli uzaktan erişim sağlayan Kaspersky Vulnerability & Patch Management, sorunları hızlı ve etkili bir biçimde çözmenize yardımcı olur. Bir izin mekanizması, izinsiz uzaktan erişimi engeller. Bir uzak erişim oturumu sırasında yapılan tüm etkinlikler izlenebilirlik ve denetim amaçları doğrultusunda bir günlüğe kaydedilir.

  • İşletim sistemi dağıtımı

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, işletim sistemi (OS) dağıtımını optimize etmek ve zamandan tasarruf etmek için güvenli sistem görüntülerinin oluşturulması, depolanması ve klonlanmasını otomatik ve merkezi hale getirir. Görüntüler dağıtım sırasında erişilmeye hazır şekilde özel bir envanterde tutulur. İstemci iş istasyonu görüntü dağıtımı, PXE sunucuları (işletim sistemi olmayan yeni makineler için de kullanılan Preboot eXecution Environment) veya Kaspersky Vulnerability & Patch Management görevleri (işletim sistemi görüntülerini yönetilen istemci makinelere dağıtmak için) kullanılarak gerçekleştirilebilir.

   Bilgisayarlara LAN Uyanması sinyalleri göndererek görüntüleri iş saatlerinin dışında otomatik olarak dağıtabilirsiniz. UEFI desteği sunulmaktadır.

   İşletim sistemi görüntüsü, oluşturma işleminden sonra aşağıdaki şekillerde daha da düzenlenebilir:

   • İşletim Sistemini yükledikten sonra bir komut dosyası çalıştırın veya ek yazılım yükleyin
   • Windows PE ile önyükleme için bir flash sürücü oluşturabilirsiniz
   • Dağıtım paketlerindeki işletim sistemi görüntüsünü Windows Görüntüleme Formatı (WIM) ile içe aktarın
  • Merkezi yönetim

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, tüm güvenlik ve müşteri yönetim araçlarının görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayan tek bir birleşik yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center üzerinden yönetilir. Kaspersky Vulnerability & Patch Management, büyük BT ağlarını kapsayacak şekilde kolaylıkla ölçeklenebilir. Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, güvenlik yönetimi sorumluluklarının birkaç yönetici arasında bölüştürülmesini sağlar.

  SATIN ALMA

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management şu şekillerde mevcuttur:

  • Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced'in bir parçası olarak
  • Kaspersky Total Security for Business'ın bir parçası olarak
  • Kaspersky Endpoint Security for Business Select'in bir eklentisi olarak
  • Bağımsız bir hedeflenmiş çözüm olarak

Kaspersky Vulnerability & Patch Management

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?