Sistem yönetimi

Kaspersky Systems Management Kapsamlı yönetilebilirlik ve BT güvenliği

 • Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi
 • Otomatik donanım ve yazılım envanteri
 • Yazılım dağıtma ve uzaktan sorun giderme
 • Tüm işlevleri merkezi olarak yönetme
 • Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi

  Siber suçlular ve kötü amaçlı yazılımlar, yazılım uygulamaları ve işletim sistemleri içindeki yama uygulanmamış güvenlik açıklarını kullanarak kurumsal ağlara geçiş yapabilmektedir. Güvenlik açıklarının belirlenmesi ve en kısa süre içinde yama uygulanması, bütün işletmelerin hedefli saldırılara karşı savunulmasında en önemli unsurdur.

  • Otomatik güvenlik açığı algılama ve öncelik belirleme

   Kaspersky Systems Management, yama uygulanmamış uygulama veya işletim sistemlerinden kaynaklanan güvenlik açıklarını belirlemek amacıyla tüm kurumsal ağınızı tarar. Algılanan güvenlik açıklarının öncelikleri otomatik olarak belirlenerek hangilerinin acil müdahale gerektirdiği ve hangilerine daha sonra yama uygulanabileceği tespit edilebilir.

  • Otomatik yama yönetimi

   Bilinen güvenlik açıklarını belirleyen ve önceliklendiren Kaspersky Systems Management, gerekli yamaları ve güncellemeleri (Microsoft ve Microsoft dışı yazılımlar için) otomatik olarak dağıtarak sistemlerinizin kararlılığı ve güvenliğinin korunmasına yardımcı olur*. Kaspersky, yeni yamaları birçok diğer yama yönetimi çözümlerine göre çok daha hızlı dağıtmaktadır. Bu sayede güvenlik açıkları daha kısa bir sürede giderilebilmektedir. Bir yama dağıttığınızda, yama yükleme durumunu yamanın başarıyla yüklenip yüklenmediğine ilişkin bir rapor alarak izleyebilirsiniz.

   *AV-TEST GmbH tarafından uygulanan bir Yama Yönetim Çözümleri Testi'nde, Kaspersky Lab yama kalitesi ve özellikleri bakımından rakiplerinden üstün bir performans sergilemiştir.

  BT varlık yönetimi – donanım ve yazılım

  Ağındaki tüm donanım ve yazılımları tam olarak görüntüleyemeyen bir işletmenin sistemlerini yönetmesi ve koruması imkansız hale gelir. Bu nedenle Kaspersky Systems Management, BT varlık yönetimi ve BT güvenliğinde tahmine dayalı sonuçları ortadan kaldırır.

  • Otomatik donanım envanteri

   Ağınızdaki tüm cihazlar otomatik olarak bulunarak her bir cihaz hakkında ayrıntılı bilgi içeren bir donanım envanterine kaydedilir. Konuk cihazlar bile otomatik olarak bulunup kurumsal sistemleriniz ve verilerinizi tehlikeye atmadan internete erişmeleri sağlanır.

  • Otomatik yazılım envanteri

   Ağınızdaki tüm yazılımları ayrıntılı şekilde envantere kaydeden bir yazılım ile yazılım kullanımını kontrol edebilir veya izinsiz uygulamaları engelleyebilirsiniz. Satın alınan lisanslar ve son kullanma tarihleri ile ilgili bilgiler içeren yazılım envanteri, lisansların merkezi olarak tedarik edilmesini ve lisans kullanım sürelerinin izlenmesini sağlar.

  Yazılım dağıtımı

  Otomatik sağlama ve denetimli, uzaktan erişim ve sorun giderme özellikleri yeni iş istasyonlarının kurulması veya yeni uygulamaların hayata geçirilmesi için gerekli zaman ve kaynaklardan tasarruf edilmesine yardımcı olur.

  • Uygulama sağlama ve dağıtım

   Kaspersky Systems Management uygulama yazılımlarının dağıtılmasını optimize etmeye yardımcı olarak, yazılım dağıtma işleminin kullanıcılarınız için tamamen şeffaf olmasını sağlar. Yazılımların komutunuzla dağıtılmasını veya dağıtımın çalışma saatlerinden sonrasına planlanmasını tercih edebilirsiniz. Bazı yükleyicilerde, yüklenen yazılım paketini özelleştirmek için ek parametreler belirleyebilirsiniz.

  • Uzaktan sorun giderme

   Tüm masaüstü bilgisayarlara veya istemci bilgisayara güvenli uzaktan erişim sağlayan Kaspersky Systems Management, sorunları hızlı ve etkili bir biçimde çözmenize yardımcı olur. Bir izin mekanizması, izinsiz uzaktan erişimi engeller. Bir uzak erişim oturumu sırasında yapılan tüm etkinlikler izlenebilirlik ve denetim amaçları doğrultusunda bir günlüğe kaydedilir.

  • Ağınızdaki trafiği en iyi şekilde yönetin

   Yeni veya güncellenen yazılımları uzak ofise dağıtırken, tek iş istasyonu uzak ofisin tamamı için güncelleme aracısı olarak hareket ederek uzak dağıtım işlemlerinin ağınızda daha az trafikle yapılmasını sağlar.

  İşletim sistemi (OS) dağıtımı

  Kaspersky Systems Management, işletim sistemi dağıtımını en iyi şekilde yapabilmeniz ve zamandan kazanmanız için korunan sistem görüntüleri oluşturma, saklama ve klonlama görevlerinin otomatik ve merkezi olarak yapılmasını sağlar.

  • Kontrol ve rahatlık

   Görüntüler dağıtım sırasında erişilmeye hazır şekilde özel bir envanterde tutulur. İstemci iş istasyonu görüntü dağıtımı daha önce ağda kullanılmış olan PXE sunucuları (Preboot eXecution Environment) veya Kaspersky Systems Management’ın kendi özellikleri kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bilgisayarlara LAN Uyanması sinyalleri göndererek görüntüleri çalışma saatlerinin dışında otomatik olarak dağıtabilirsiniz. UEFI desteği sunulmaktadır.

  • Esneklik

   Yeni işlevlerle, oluşturulan bir işletim sistemi görüntüsünü düzenleme seçenekleri sunulmaktadır. Bu özellik sayesinde:

   • İşletim sistemini yükledikten sonra bir komut dosyası çalıştırabilir veya ek yazılım yükleyebilirsiniz
   • Windows PE ile önyükleme için bir flash sürücü oluşturabilirsiniz
   • Dağıtım paketlerindeki işletim sistemi görüntüsünü Windows Görüntüleme Formatı (WIM) ile içe aktarabilirsiniz

  Kurumsal düzeyde yönetim

  Kaspersky Systems Management, büyük BT ağlarını kapsayacak şekilde ölçeklenebilir. Büyük BT yönetim ekipleri için Rol Tabanlı Erişim Kontrolü gibi Merkezi yönetim seçeneklerinin yanı sıra popüler SIEM sistemlerine yönelik destek sağlanması karmaşık BT ortamlarını yönetme karmaşıklığının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

  • Merkezi yönetim

   Kaspersky Systems Management, çalıştırdığınız tüm Kaspersky Lab uç nokta güvenlik teknolojilerini görüntülemenizi ve kontrol etmenizi sağlayan tek bir birleşik yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center ile birlikte sunulur. Kaspersky Security Center, mobil cihazlarınızın, dizüstü bilgisayarlarınızın, masaüstü bilgisayarlarınızın, sunucularınızın, sanal makinelerinizin ve diğer cihazların güvenliğini kullanışlı "tek pencereli" bir konsol ile yönetmenizi sağlar.

  • Sorumlulukları role göre ayırma

   Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, güvenlik yönetimi sorumluluklarını çeşitli yöneticilere paylaştırmanıza yardımcı olur. Örneğin, bir yöneticiyi iş istasyonunun güvenliği ile görevlendirebilir, bir diğerine mobil güvenlik yönetimi sorumluluğu verebilir ve bir başkasına da tüm sistem yönetim işlevleriyle ilgili bir görev atayabilirsiniz. Kaspersky Security Center konsolu, her bir yöneticinin yalnızca kendi sorumluluklarıyla ilgili araçlara ve bilgilere erişebileceği şekilde kolayca özelleştirilebilir.

  • SIEM sistemleriyle entegrasyon

   Güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM) sistemleri, kurumsal düzeydeki işletmelerin gerçek zamanlı izleme özellikleri elde etmesinde önemli bir rol oynadığından, Kaspersky en popüler SIEM ürünlerinden ikisi olan HP ArcSight ve IBM QRadar ile entegrasyon olanağı sunar.

 • Siber suçlular, tüm büyüklüklerdeki kuruluşlara karşı hedefledikleri saldırıların birer parçası olarak işletim sistemleri ve Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office, Java gibi en popüler uygulamaların içindeki yama uygulanmamış güvenlik açıklarından faydalanırlar.

  Güvenlik açıklarına yama uygulayan Kaspersky Systems Management, ağınızdaki cihaz ve yazılımların yanı sıra işletim sistemleri ve uygulamaların dağıtımını kontrol ederek işletim ortamınızı sınırlamanızı sağlar ve güvenliğinizi artırır. Yönetim işlemlerinde verimliliği artıracak şekilde tasarlanan çözüm, aynı zamanda BT ağınızın görünürlüğünün artmasını sağlar ve birçok diğer güvenlik ve yönetim görevlerini otomatik hale getirir. Platform, tek bir entegre sistem ve güvenlik yönetimi konsolu üzerinden kapsamlı özellikler sunarak kurumsal BT ortamınızı yönetip korumanıza ve BT yönetim karmaşıklığını hafifletmenize yardımcı olur.

  • Görünürlüğü artırır

   Yazılım ve donanım envanterlerinin otomatik olarak oluşturulması, ağınızda çalıştırılan uygulamaları tam olarak bilmenizi sağlar. Kurumsal ağınızda yeni uygulamalar ve cihazlar görüntülendiğinde Kaspersky Systems Management bunları otomatik olarak bulur ve BT ortamınızdaki her öğeyi görüntülemenize ve yönetmenize olanak verir.

  • Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimini otomatik hale getirir

   Korsanlar ve kötü amaçlı yazılımlar, kurumsal BT sistemlerine saldırmak amacıyla işletim sistemleri ve uygulamalardaki güvenlik açıklarından giderek daha fazla yararlanıyorlar. Güvenlik Açığı Taraması teknolojimiz, ağınızdaki bilinen güvenlik açıklarının otomatik olarak algılanmasını ve önceliklendirilmesini sağlar. Bunun yanı sıra, yamaların dağıtım işlemlerini merkezi olarak kontrol edebilirsiniz. Kaspersky, bu önemli etkinlikleri otomatik hale getirip merkezileştirerek, güvenlik açıklarını ortadan kaldırmak için harcanan süreyi kısaltır, işletmenizi ve içerdiği hassas bilgileri korumak için ek koruma katmanı sağlar.

  • BT yönetim karmaşıklığını hafifletir

   Windows tabanlı ağlar için tasarlanan Kaspersky Systems Management, zaman ve kaynak tasarrufu yapabilmeniz amacıyla birçok BT yönetim işlevini otomatik hale getirir. Tüm işlevleri için tek bir yönetim konsolu sunan çözüm, kurumsal ağınızdaki her uç noktanın güvenliğini farklı ürünler ve konsollar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan merkezi olarak yönetmenizi sağlar.

Kaspersky Systems Management

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?