Kaspersky Vulnerability and Patch Management

Kaspersky Vulnerability and Patch Management Otomatik güncellemelerle güvenliği
artırın ve karmaşıklığı azaltın

Siber suçlular her ölçekteki işletmeye karşı hedefli saldırıların bir parçası olarak (Java, Adobe, Internet Explorer, Microsoft Office vb.) işletim sistemleri ve sık kullanılan uygulamalardaki yamasız güvenlik açıklarından yararlanır.

Sahip olduğunuz cihazları tanımadığınızda ve nasıl koruyacağınızı bilmediğinizde, BT karmaşıklığının artması riskin artması anlamına gelebilir.

Kaspersky Vulnerability & Patch Management; güvenlik açığı değerlendirmesi, yama ve güncelleme dağıtımı, donanım ve yazılım envanteri, uygulama sunumları gibi güvenlik ve yönetim görevlerini merkezileştirip otomatik hale getirerek hem BT güvenliği risklerini azaltır hem de BT karmaşıklığını ortadan kaldırır. Tüm özellikler, tek bir entegre konsoldan yönetilir.

Müşterilerin teknolojilerimiz ve İşletmeler için Gerçek Siber Güvenlik hakkında neler söylediğiyle ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinin.

  • Gelişmiş görüntüleme ve risk hafifletme

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, ağınızda çalışan cihazlar ve uygulamalar ile ilgili kapsamlı bilgiler sağlar. Yazılım sürümleri ile ilgili veri toplar ve güncelleme gerekip gerekmediğini ve yama yapılması gereken güvenlik açıkları olup olmadığını belirler. Algılanan güvenlik açıkları otomatik olarak önceliklendirilerek ilk önce en kritik yamalar uygulanır ve en önemli güncellemeler öncelikli olarak dağıtılır. Neler olup bittiğine, risklere ve bu riskleri azaltmak için gereken araçlara dair eksiksiz bir bilgiye sahip olursunuz.

  • Daha az BT yönetimi karmaşıklığı

   Windows tabanlı uç noktalar için tasarlanan Kaspersky Vulnerability & Patch Management, zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek için çok çeşitli BT yönetimi işlevlerini otomatikleştirmek üzere bir dizi istemci yönetim aracı içerir. Uygulamaların ve işletim sisteminin otomatik olarak sağlanmasının yanı sıra uzaktan erişim ve sorun giderme özellikleri yeni iş istasyonlarının kurulması veya yeni uygulamaların sunulması için gerekli zaman ve kaynakların azaltılmasını sağlar.

  • Sistemler ve kullanıcılar üzerinde etkiyi azaltma

   Kaspersky Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi, güncelleme programını optimize etmek için güncellemeleri ve yama dağıtımını merkezi olarak ele alır. Bu, güncellemelerin ağı aşırı yüklememesini veya sistem performansını etkilememesini sağlar. Güncellemeler, kesintileri en aza indirmek için mesai saatleri dışında planlanabilir ve uzak bir ofise yeni veya güncellenmiş bir yazılım dağıtırken, tek bir yerel iş istasyonu tüm uzak ofis için dağıtım noktası işlevi görebilir.

  SATIN ALMA

  Kaspersky Endpoint Security for Business'a sahip olmayan müşteriler için Kaspersky Vulnerability & Patch Management hedeflenmiş bir çözüm olarak kullanılabilir.

  Kaspersky Endpoint Security for Business Select müşterileri için eklenti olarak kullanılabilir

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management aşağıdaki ürünlerde de bulunur:

  Kaspersky Total Security for Business, Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced ve Kaspersky Endpoint Security for Business Select esnek, aylık lisanslama yoluyla abonelik üzerinden de satın alınabilir. Ülkenizdeki abonelik seçenekleriyle ilgili lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve ilgili sistem gereksinimlerini buradan inceleyin.

 • Güvenlik açığı taraması ve yama yönetimi

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management, kurumsal ağınızda çalışan tüm donanım ve yazılımların yanı sıra her birinin durumuna ilişkin tam görünürlük sağlar. Böylece işinizi güvende tutmak için ne yapılması gerektiğini her zaman bilirsiniz. Güvenlik açığı algılama ve önceliğini belirleme, yamaları ve güncellemeleri indirme, test etme ve dağıtım, sonuç izleme ve raporlama dahil olmak üzere tüm güvenlik açığı değerlendirme ve yama yönetimi döngüsünü otomatik hale getirir.

  • Güvenlik açıklarını tarama, algılama ve önceliklendirme

   Otomatik yazılım taraması, güvenlik açıklarının hızlı şekilde algılanmasına, önceliğinin belirlenmesine ve düzeltilmesine olanak sağlar. Güvenlik açığı taraması, hem Microsoft tabanlı hem de Microsoft tabanlı olmayan (150'den fazla yazılım uygulaması desteklenir) güvenlik açıklarını algılamak için tek bir ilke üzerinden otomatik veya planlı olarak gerçekleştirilebilir. Esnek ilke yönetimi güncellenmelerin ve uyumlu yazılımın dağıtılmasının yanı sıra bilgisayarın ağdaki rolüne bağlı olarak istisnaların oluşturulmasını kolaylaştırır.

   Etkili güvenlik açığı taraması, en kritik güvenlik açıklarına öncelik verilmesini ve ilk olarak bunların düzeltilmesini sağlar. Güvenlik açığının önem düzeyi Kaspersky uzmanları ve ek tehdit kaynakları ile değerlendirilir. Bir zayıflıktan yararlanan kötü amaçlı bir yazılım varsa bu yazılım hemen kritik olarak değerlendirilir ve önceliklendirilir.

  • Yamaları ve güncellemeleri indirme ve test etme

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management gerekli yamaları ve güncellemeleri otomatik olarak indirebilir. Windows Update (WSUS) sunucusu işlevi de görebilir. Yönetici, uygulama yamalarını ve güncellemelerini kuruluş çapında dağıtmadan önce test ederek sistemin performansı ve çalışan verimliliğini etkilemeden sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olabilir. Yönetici ayrıca uç noktalardaki geçerli yamaların listesini yalnızca onaylanan yamalarla sınırlayabilir. Yamalar, bilinen güvenlik açıkları algılanıp önceliklendirildiğinde, gerektiği durumlarda dağıtılmadan önce yerel ortamda test edilebilir.

  • Yamaların dağıtımı

   Yamalar ve güncellemeler anında ve otomatik olarak dağıtılabilir veya LAN Uyanması desteğiyle yama dağıtımı iş saatleri dışında çalışacak şekilde ertelenebilir. Multicast teknolojisi, yamaların ve güncellemelerin uzak ofislere yerel olarak dağıtılmasını sağlayarak bant genişliği gereksinimlerini azaltır. Bu senaryoda, uzak ofiste bulunan bir makine dağıtım noktası olarak belirlenir, gereken tüm yamaları ve güncellemeleri alarak bunları diğer yerel makinelere dağıtır. Bu sayede ağ trafiği azaltılmış olur.

  • Sonuçları izleme ve rapor oluşturma

   Yama yükleme sonuçları izlenebilir; bu sayede yönetici sorunun ortadan kalktığını ve yamaların başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini gönül rahatlığıyla görebilir. Yönetici aynı zamanda bir hata meydana geldiğinde de uyarılır. Örneğin güncellemeler 100 makineye gönderilirse yönetici tüm makineleri denetlemek zorunda kalmaz ancak sadece oluşturulan genel raporu inceler.

   Kaspersky Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi; muhtemel zayıf noktaları aramak, değişiklikleri izlemek, kurumsal BT güvenliğine ve kurumsal ağda bulunan her bir cihazın ve sistemin bilgilerine dair görüş elde etmek için yöneticinin taramalar ile ilgili rapor oluşturmasını sağlar. Açıklardan yararlanmaya yönelik mevcut kullanımlar ve bilinen tehditlerin yanı sıra CVE’ler (yaygın güvenlik açıkları ve maruz kalma) hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

  • Özel uygulamaları sunma ve dağıtma

   Desteklenenler listesinde yer almayan uygulamalar kullanıyor olsanız dahi merkezi güncelleme sağlama ve uygulama dağıtımından faydalanabilirsiniz. Yazılım dağıtımı süreci tamamen şeffaftır; yazılımı hemen dağıtabilir veya iş saatleri dışına programlayabilirsiniz. Bazı durumlarda, yüklenen yazılımı özelleştirmek için ek parametreler belirleyebilirsiniz.

  Rutin BT görevlerini kolaylaştıran müşteri yönetim araçları

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management, yazılım güncellemeleri dağıtmak ve ilgili çalışmama süresini azaltmak ile ilişkili birçok yönetim görevini otomatik hale getirerek güvenilirliği ve BT verimliliğini artırır.

  • Donanım envanteri

   Konuk cihazlar da dahil olmak üzere ağınızdaki tüm cihazlar otomatik olarak algılanır ve bir donanım envanterine kaydedilir. Cihaz yapılandırma verileri toplanarak ilke geliştirme süreci kolaylaştırılabilir.

  • Yazılım envanteri oluşturma

   Yazılım envanteri, ağınızdaki tüm yazılımı ayrıntılı bir şekilde sunarak yazılım kullanımını kontrol etmenizi veya yetkisiz uygulamaları engellemenizi sağlar. Yazılım envanteri aynı zamanda satın alınan lisanslar ve son kullanma tarihleriyle ilgili kapsamlı bilgiler ile lisans kullanım sürelerinin izlenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olur.

  • Uzaktan sorun giderme

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, tüm masaüstü bilgisayarlara veya istemci bilgisayara güvenli, uzaktan erişim sağlayarak sorunları hızlı ve etkili bir biçimde çözmenize yardımcı olur. Bir izin mekanizması, izinsiz uzaktan erişimi engeller. Bir uzaktan erişim oturumu sırasında yapılan tüm etkinlikler izlenebilirlik ve denetim amaçları doğrultusunda kaydedilir.

  • İşletim sistemi dağıtımı

   Kaspersky Vulnerability & Patch Management, işletim sistemi dağıtımını optimize etmek ve zamandan tasarruf etmek için güvenli sistem görüntülerinin oluşturulması, depolanması ve kopyalanmasını otomatik ve merkezi hale getirir. Görüntüler dağıtım sırasında erişilmeye hazır şekilde özel bir depoda tutulur. İstemci iş istasyonu görüntülerinin dağıtımı, PXE sunucuları (işletim sistemi olmayan yeni makineler için de kullanılan Preboot eXecution Environment) veya Kaspersky Vulnerability & Patch Management görevleri (işletim sistemi görüntülerini yönetilen istemci makinelere dağıtmak için) kullanılarak gerçekleştirilebilir.

   Bilgisayarlara LAN Uyanması sinyalleri göndererek görüntüleri iş saatlerinin dışında otomatik olarak dağıtabilirsiniz. UEFI desteği de sunulmaktadır.

   İşletim sistemi görüntüsü, aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

   • İşletim sistemi yüklendikten sonra bir komut dosyası çalıştırabilir veya ek yazılım yükleyebilirsiniz
   • Windows PE ile bir önyükleme flash sürücüsü oluşturabilirsiniz
   • Dağıtım paketindeki işletim sistemi görüntüsünü Windows Görüntüleme Formatı (WIM) ile içe aktarabilirsiniz.
  • Merkezi yönetim

   Kaspersky Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi, tüm güvenlik ve istemci yönetim araçlarının görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayan tek bir birleşik yönetim konsolu olan Kaspersky Security Center üzerinden yönetilir. Kaspersky Vulnerability & Patch Management, büyük BT ağlarını kapsayacak şekilde kolayca ölçeklenebilir. Rol Tabanlı Erişim Kontrolü, güvenlik yönetimi sorumluluklarının birden çok yönetici arasında bölünmesini sağlar.

   İki yönetim seçeneği mevcuttur:

   • Kaspersky Security Center MMC konsolu
   • Kaspersky Security Center Web Konsolu

  SATIN ALMA

  Kaspersky Endpoint Security for Business'a sahip olmayan müşteriler için Kaspersky Vulnerability & Patch Management hedeflenmiş bir çözüm olarak kullanılabilir.

  Kaspersky Endpoint Security for Business Select müşterileri için eklenti olarak kullanılabilir

  Kaspersky Vulnerability & Patch Management aşağıdaki ürünlerde de bulunur:

  Kaspersky Total Security for Business, Kaspersky Endpoint Security for Business Advanced ve Kaspersky Endpoint Security for Business Select esnek, aylık lisanslama yoluyla abonelik üzerinden de satın alınabilir. Ülkenizdeki abonelik seçenekleriyle ilgili lütfen yerel iş ortağınızla görüşün ve ilgili sistem gereksinimlerini buradan inceleyin.

Kaspersky Vulnerability & Patch Management

Hangi Güvenlik Çözümünün işletmeniz için doğru çözüm olduğundan emin değil misiniz?