Alexander Gostev

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Uzmanı

Aleks, benzersiz, çok taraflı bir bilgi güvenliği uzmanı ve dünyanın en önemli güvenlik profesyonellerinden biridir. 2002 yılından bu yana Kaspersky Lab ile birlikte olup 2005 yılından itibaren mobil tehditler alanında uzmanlaşan kötü amaçlı yazılımdan koruma araştırma grubuna liderlik yapmaktadır. 2008 yılında Küresel Araştırma ve Analiz Ekibini kurdu ve 2010 yılında mevcut Güvenlikten Sorumlu Uzman pozisyonuna gelmeden önce birime liderlik yaptı.

Bilgi güvenliği, siber casusluk ve yüksek seviyeli hedeflere yönelik saldırılar, gelişmiş tehdit aktörleri ve saldırıları, siber savaş ve siber silahların en karmaşık yönlerini analiz ederek yeni kötü amaçlı yazılımın derin araştırması sorumluluklarına dahildir. Aleks, karmaşık kötü amaçlı yazılım sorunlarının yanı sıra küresel siber suç sorunları, eğilimler ve tahminler ve şirket tehdit alanına odaklanır. Araştırma ve analitik makaleleri özel BT sitelerinde ve medyada yayınlanır. Aynı zamanda Securelist.com'un editörüdür.

Aleks, Kaspersky Lab'e katılmadan önce hem kamu hem de özel kuruluşlarda BT ve güvenlikle ilgili çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Rusya'nın Kuzey Batısında büyük bir bölge olan Komi Cumhuriyeti'nde antivirüs uzmanı merkezini kurduğu 1996 yılında kötü amaçlı yazılımdan koruma araştırmasına katıldı. 1998 yılından bu yana, Rusya Federasyonu'ndaki kötü amaçlı yazılım saldırılarıyla ilgili verileri toplamayı ve analiz etmeyi amaçlayan bir girişim olan Wildlist Russia'nın Proje Koordinatörüdür.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

  • Sergey Novikov

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdür Yardımcısı

  • Vicente Diaz

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı

  • Vitaly Kamluk

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, APAC Müdürü