David Jacoby

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı

David, Kaspersky Lab'e 2010 yılında İskandinavya ve BeNeLux bölgeleri kıdemli güvenlik araştırmacısı olarak katıldı. Stockholm, İsveç'te yaşayan David, ana sorumluluğu aynı bölgelerde araştırma ve teknik Halkla İlişkiler çalışmaları gerçekleştirmek olan Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi'nin bir parçasıdır.

David, BT güvenlik profesyoneli olarak yaklaşık 15 yıllık deneyime sahiptir. Mevcut görevleri genellikle güvenlik açığı ve güvenlik araştırmasını içermektedir. Başta Unix ve Linux platformlarıyla ilgili olmak üzere, penetrasyon testleri ve güvenlik denetimleri gerçekleştirme konusunda geçmişe sahiptir. Ayrıca web uygulamaları güvenliğinin sağlanması konusuyla yoğun şekilde ilgilenmektedir. Araştırması esas olarak karşılaştığımız tehditlerin kamusal farkındalığının artırılması üzerine odaklanmaktadır. Ayrıca tüm dünyada mevcut ve acil tehditler ve siber suç farkındalığı ve mücadelesiyle ilgili konuşmalar yaptığı en önemli güvenlik konferanslarında tanınmış bir konuşmacıdır.

David, Kaspersky Lab'e katılmadan önce güvenlik açığı araştırması ve güvenlik açığı yönetimi alanlarında çalıştı. TrueSec AB'de kıdemli güvenlik araştırmacısı, danışman ve müşavir görevini üstlendi. David, 2008 yılında TrueSec'e katılmadan önce Outpost24'te baş yazılım açıklarını bulma sorumlusu olarak başlayıp şirketten ayrılıncaya kadar müşteri deneyimi başkan yardımcılığını yürüttüğü yedi yıl süreyle çalıştı.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

  • Costin Raiu

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdürü

  • Sergey Lozhkin

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı

  • Roberto Martínez

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Latin Amerika Güvenlik Araştırmacısı