Dmitry Bestuzhev

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Latin Amerika Müdürü

Kaspersky Lab Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Latin Amerika Müdürü Dmitry Bestuzhev, bölgedeki şirket uzmanlarının kötü amaçlı yazılımdan koruma araştırmalarını denetleme görevini yürütmektedir.

Dmitry, 2007 yılında Kaspersky Lab'e yerel tehdit ortamını izleyen ve ön analizler sağlayan Kötü Amaçlı yazılım Analisti olarak katıldı. 2008'e kadar Latin Amerika bölgesi için Kıdemli Bölgesel Araştırmacı oldu ve 2010 yılında mevcut rolüne atandı.

Dmitry, kötü amaçlı yazılımdan koruma araştırması ve analizi çalışmasını denetlemenin yanı sıra bölge için raporlar ve tahminler üretmekte ve sıklıkla uluslararası medya ve kuruluşlar tarafından BT güvenliğiyle ilgili uzman yorumları için aranmaktadır. Dmitry'nin geniş uzmanlık alanı, çevrimiçi dolandırıcılıktan siber suçlular tarafından kullanılmasına kadar çok çeşitli başlıkları kapsamaktadır. Dmitry ayrıca şirket güvenliği, siber casusluk ve karmaşık hedefli saldırılar alanında da bir uzmandır ve tüm Amerika'da çeşitli eğitim girişimlerine katılmaktadır.

Dmitry, çeşitli rollerde BT güvenliği alanında 16 yıldan fazla deneyime sahiptir ve İngilizce, İspanyolca ve Rusça'yı akıcı şekilde konuşmaktadır.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

  • Costin Raiu

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Müdürü

  • Marco Preuss

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Avrupa Müdürü

  • Vitaly Kamluk

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, APAC Müdürü