Roberto Martínez

Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Latin Amerika Güvenlik Araştırmacısı

Roberto Martinez, Nisan 2012'de Kaspersky Lab Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi'ne katıldı. ""Etik bilgisayar korsanlığı"", adli delil ve penetrasyon testine özel olarak odaklanarak, yerel eğilimlerin analizi ve tahminleriyle Meksika'da kötü amaçlı yazılım ortamının analiz edilmesi ve izlenmesinden sorumludur.

Roberto, Kaspersky Lab'e katılmadan önce Prose, Claro, Bancajeros Banet vb. gibi Latin Amerika'daki şirketler için güvenlik açığı taraması ve penetrasyon testlerine katıldığı ITlligent Security ile çalıştı. Mexican Association of Information Security (AMSI), Mexico Security Professionals, Digital Forensics Association (DFA), redteam: Association of Penetration Testers ile siber suç alanı konusunda ilgili bilgileri yayılmasını sağlayan uluslararası bir topluluk olan Cyberwar & Cybercrime'ın bir üyesidir. Meksika'da birçok eğitimle ilgili girişime katılmakta ve bölgedeki BT güvenlik sektörü etkinliklerinde sıklıkla konuşmaya davet edilmektedir.

Roberto, güvenlik çözümleri mimarisi ile araştırmacı ve uzman dijital delillerin yanı sıra BT ve bilgi güvenliğinde kıdemli bir eğitmen olarak kapsamlı deneyime sahiptir. University of Guadalajara ve Monterrey'de Universidad Tec Milenio'da (ITESM) öğrenim gördü ve akıcı şekilde İngilizce ve İspanyolca konuşmaktadır.


Bu Ekibin Diğer Üyeleri

  • Vicente Diaz

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Baş Güvenlik Araştırmacısı

  • Dmitry Bestuzhev

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi, Latin Amerika Müdürü

  • Fabio Assolini

    Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı