Tehdit İstihbaratı


 • Tehdit Veri Mesajları

  Güncel ve hemen eyleme geçirilebilir siber tehdit verilerimizle mevcut güvenlik kontrollerinizi artırın ve adli delil araştırma yeteneklerinizi geliştirin

 • APT İstihbarat Raporlaması

  APT aktörleri tarafından kullanılan yöntemleri, taktikleri ve araçları kullanarak Kaspersky Lab'in en yeni istihbaratlarına ve bilgilerine özel ve proaktif erişim sağlar

 • Özel Tehdit İstihbaratı Raporlaması

  Uzmanlarımız güvenlik açıkları için zayıf noktaları tespit edip geçmiş, güncel ve gelecekteki planlı saldırıların kanıtlarını ortaya çıkararak şu anki saldırı durumunuzun kapsamlı bir resmini sunar

 • Finansal Tehdit İstihbaratı Raporlaması

  Siber suçlular tarafından bankalara, ödemeler üzerinde işlem yapan şirketlere, ATM'lere ve POS sistemlerine saldırmak üzere özel olarak geliştirilen veya satılan, finansal kuruluşları hedef alan tehditlere ve araçları odaklıdır

 • Tehdit Arama

  Tehditler ve tehditler arasındaki bağlantılarla ilgili küresel bir görünürlük sağlayarak geçmişimizden bu yana kadar Kaspersky Lab tarafından toplanan, kategorilerine ayrılan ve analiz edilen petabaytlık tehdit verilerinin gerçek zamanlı araştırılmasına olanak tanır

 • Bulut Sandbox Ortamı

  Bilgi güvenliği olaylarına hızlı müdahale edebilmek için önceden bilinemeyen kötü amaçlı yazılımın etkin bir biçimde belirlenmesini sağlayarak herhangi bir dosyanın doğasına ait bilgileri hemen anlayın

Güvenlik Değerlendirmesi


 • Sızma Testi

  Potansiyel saldırı vektörlerini gösteren ve kuruluşunuzun genel güvenlik yapısını bir saldırganın bakış açısından gösteren Tehdit İstihbaratına dayalı düşman simülasyonu.

 • Uygulama Güvenliği Değerlendirmesi

  Ticari mantık hatalarını ve her türlü uygulamada bulunan uygulama güvenlik açıklarını derinlemesine tespit eder.

 • Ödeme Sistemleri Güvenlik Değerlendirmesi

  Finansal işlemlerin manipülasyonuyla sonuçlanabilen potansiyel dolandırıcılık senaryolarını ve güvenlik açıklarını ortaya çıkarmayı amaçlayan, çeşitli ödeme sistemlerinin donanım ve yazılım bileşenlerinin kapsamlı bir analizidir.

 • ICS Güvenlik Değerlendirmesi

  Vakaya özgü tehdit modellemesi ve Endüstriyel Kontrol Sistemlerinin ve bileşenlerinin vakaya özgü tehdit modellemesi ve güvenlik açığı değerlendirmesi, mevcut saldırı alanınıza ve potansiyel saldırıların karşılık gelen ticari etkisi hakkında anlayış sağlar.

 • Ulaşım Sistemleri Güvenlik Değerlendirmesi

  Otomotivden Havacılığa kadar modern ulaşım altyapısının yaşamsal bileşenleriyle ilgili güvenlik sorunlarını saptamaya odaklı özel bir araştırmadır.

 • Akıllı Teknolojiler ve IoT Güvenlik Değerlendirmesi

  Yüksek düzeyde birbirine bağlı cihazların ve bunların arka uç alt yapılarının detaylı değerlendirmesi, ürün yazılımı, ağ ve uygulama katmanlarına ilişkin güvenlik açıklarını ortaya çıkarır.

Tehdit Avlama


 • Kaspersky Yönetilen Koruması

  Siber tehdit verilerinizin Kaspersky Lab uzmanları tarafından 24 saat izlenmesi ve sürekli olarak analiz edilmesini sağlar.

 • Hedefli Saldırı Bulma

  Mevcut veya geçmişteki tehlike belirtilerinin proaktif olarak tanımlanmasını ve önceden gözden kaçan saldırılara müdahale edilmesini sağlayan kapsamlı bir üründür.

Olay Müdahalesi


 • Olay Müdahalesi

  Kuruluşunuza yönelik tehdidi tamamen ortadan kaldırmak için olay araştırması döngüsünün tamamını kapsar.

 • Dijital Adli Delil Toplama

  Siber suça ilişkin dijital delilleri analiz ederek ilgili bulguların tümünü ayrıntılı bir şekilde açıklayan kapsamlı bir rapor oluşturur

 • Kötü Amaçlı Yazılım Analizi

  Belirli kötü amaçlı yazılım dosyalarının davranışına ve işlevselliğine dair eksiksiz bir resim sunar.

Güvenlik Eğitimi


 • Olay Müdahalesi

  Dersler, şirket içi ekibinize olay müdahalesi sürecinin tüm aşamalarında rehberlik eder ve onları olayın başarılı bir şekilde düzeltilmesi için gerekli olan kapsamlı bilgilerle donatır.

 • Kötü Amaçlı Yazılım Analizi

  Dersler, kötü amaçlı yazılımları analiz etmek, IoC'leri (Tehlike Belirtileri) toplamak, virüslü makinelerde kötü amaçlı yazılımları algılamak için imzalar yazmak ve virüslü/şifreli dosyaları ve belgeleri kurtarmak için gerekli bilgileri sunar.

 • Dijital Adli Delil Toplama

  Dersler, saldırı zamanları ve kaynaklarını açığa çıkarmak için dijital siber suç izleri arama ve farklı veri türlerini analiz etme konusunda pratik beceriler edinmeyi ve geliştirmeyi sağlayarak boşlukları dolduracak şekilde tasarlanmıştır.

 • YARA ile etkili algılama

  Katılımcılar en etkili YARA kurallarını nasıl yazacaklarını, nasıl test edeceklerini ve bunları geliştirerek başkaları tarafından keşfedilemeyen tehditleri buldukları noktaya nasıl ulaşacaklarını öğrenirler.

Vaka Çalışmaları

Ticari kuruluşların Kaspersky Lab ile hibrit bulutlarında güvenliği ve görünürlüğü nasıl artırdığını öğrenin

Tanıtım Metinleri

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Recognition
Kaspersky Güvenlik Farkındalığı ve Eğitim Hizmetleri
Forrester'ın "Now Tech: Security Awareness And Training Solutions, Q1 2019 (Şimdi Teknoloji: Güvenlik Farkındalığı ve Eğitim Çözümleri, 2019 yılı 1. Çeyrek)
Kaspersky Tehdit İstihbaratı Hizmetleri
The Forrester New Wave™: External Threat Intelligence Services, Q3 2018 (Forrester New Wave™: Dış Tehdit İstihbaratı Hizmetleri, 2018 yılı 3. Çeyrek)

Konuşmayı Başlatalım ve Gerçek Siber Güvenliğin kurumsal güvenlik stratejinizi nasıl bilgilendirebileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle görüşün ve lütfen iletişime geçin.

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir