Ana içeriğe atlayın

Kötü amaçlı yazılım geliştiricileri, kötü amaçlı yazılım programına ters mühendislik uygulanmasını engellemek veya program davranışının analiz edilmesini önlemek için dosya şifrelemesiyle birlikte çeşitli yöntemler kullanarak kötü amaçlı programlarını sıkıştırabilir veya paketleyebilir. Antivirüs programları, Şüpheli Paketleyicilerin, yani paketlenmiş öğelerin eylemlerinin sonuçlarını algılar.

Paketlenmiş dosyaların paketlerinin açılmasını engellemenin çeşitli yolları vardır. Örneğin, paketleyici kodun şifresini tamamen (ya da yürütülmesini sağlayacak kadar) çözemeyebilir veya kötü amaçlı programın şifresini çözüp yalnızca haftanın belirli bir gününde başlatabilir.

Şüpheli Paketleyiciler sizi nasıl etkileyebilir?

Şüpheli Paketleyiciler alt sınıfındaki davranışların ayırt edilmesini sağlayan başlıca özellikler, dosya sıkıştırma işleminde kullanılan paketleyicilerin türü ve sayısıdır. Şüpheli Paketleyiciler kötü amaçlı yazılım alt sınıfı, şu davranışları içerir:

 • Şüpheli Paketleyici
  Kötü amaçlı kodun antivirüs ürünleri tarafından algılanmasını engelleyecek şekilde tasarlanmış paketleyiciler kullanılarak sıkıştırılmış nesneler
 • Çoklu Paket
  Farklı paketleyiciler kullanılarak birkaç defa paketlenmiş dosyalar.
 • Nadir Paketleyici
  Kavram kanıtı gösteren paketleyiciler gibi, nadiren karşılaşılan paketleyiciler kullanılarak sıkıştırılmış dosyalar.

Şüpheli Paketleyicilere karşı korunma

PC'ler, dizüstü bilgisayarlar, Mac bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere tüm cihazlarınıza etkili bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yükleyerek ve kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümünüzü güncel tutarak Şüpheli Paketleyicilere karşı korunabilirsiniz. Kaspersky Anti-Virus, PC'nizdeki çok çeşitli kötü amaçlı yazılım programlarını ve şüpheli yazılımları algılayarak engeller. Kaspersky Internet Security for Android ise Android akıllı telefonlar için birinci sınıf virüs koruması sağlar. Kaspersky Lab, şu cihazların korunmasını sağlayan ürünler sunar:

 • Windows PC'ler
 • Linux bilgisayarlar
 • Apple Mac bilgisayarlar
 • Akıllı telefonlar
 • Tabletler

Şüpheli Paketleyicilerle ilgili diğer makaleler ve bağlantılar

Şüpheli Paketleyiciler Nedir?

Kötü amaçlı yazılım geliştiricileri, kötü amaçlı yazılım programına ters mühendislik uygulanmasını engellemek veya program davranışının analiz edilmesini önlemek için dosya şifrelemesiyle birlikte çeşitli yöntemler kullanarak kötü amaçlı programlarını sıkıştırabilir veya paketleyebilir...
Kaspersky Logo