Ana içeriğe atlayın

KASPERSKY SECURITY NETWORK (KSN)

Veri Bilimine Dayalı Küresel Bir Tehdit İstihbaratı Alışverişi Ağı

Güvenliğiniz İçin En Yeni Tehdit İstihbaratı

Kaspersky Security Network (KSN) altyapısı, karmaşık küresel siber tehdit verilerini almak ve ürünlerimize güç veren eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratına dönüştürmek üzere işlemek için tasarlanmıştır.

KSN, siber saldırılara karşı küresel iş birliğinin temel bir örneğidir. Müşterilerimizin gönüllü katkıları, tehditlerle ilgili verilerin önemli bir kaynağını oluşturur. Anonim hale getirilmiş verilerini paylaşıp uzmanlarımız ve yapay zeka tarafından analiz edilmelerine izin vererek dünya çapındaki müşterilerimizin en yeni siber tehditlere karşı koruma altında olmalarını sağlamamıza yardımcı olurlar. KSN, ortaya çıkan siber tehditlere karşı hızla eyleme geçmemize yardımcı olurken bir yandan da mümkün olan en yüksek seviyede koruma sağlar ve hatalı pozitif sonuçların sayısını azaltır.

Bu küresel bilgi alışverişi güven ve gizlilik temeli üzerine kurulmuştur. Kaspersky Security Network prensipleri ve gizlilik ilkemiz hakkında daha fazla bilgi edinin!  1. Kaspersky ürünleri tarafından üretilen, nesnelerin ve adreslerin anonim hale getirilmiş algılama ve tanınırlık verileri, dünya çapındaki katılımcı müşteriler tarafından gönüllü olarak paylaşılır. Bu gerçek zamanlı kesintisiz istihbarat akışı, Kaspersky Security Network'ün temelini oluşturur.
  2. GReAT ve Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma Araştırması ekiplerimizin yürüttüğü uzman araştırmaları dahil çeşitli ek kaynaklar da bu veri havuzunun tehdit istihbaratına katkıda bulunur.
  3. Ham tehdit istihbaratı, Kaspersky uzmanlarının gözetimi altında veri bilimi tabanlı algoritmalar (bir yapay zeka alt alanı olan "makine öğrenimi" olarak da bilinir) kullanılarak işlenir.
  4. Sonuç olarak elde edilen eyleme geçirilebilir tehdit istihbaratı, tüm katılımcılarımızın kullanımına hazır olarak "değerlendirme deposuna" akar.
  5. Dağıtılan bir güvenlik çözümü anında tanıyamadığı herhangi bir şeyle karşılaştığında buluttan bilgi talep eder.
  6. Kaspersky Security Network, mevcut olduğu sürece bir algılama kararı veya tanınırlık bilgileriyle anında yanıt verir.
  7. İşletmeye özel, kontrollü dağıtılan ve özelleştirilmiş tehdit verilerinin akışı ve analizi Kaspersky Tehdit İstihbaratı Hizmetleriüzerinden ayrıca sunulur.

Tanıtım metinleri

Kaspersky Security Network, son derece hassas şekilde bir arada çalışan çeşitli teknolojileri ve süreçleri bünyesinde barındırır. Daha fazla bilgi için broşürlerimizi ve tanıtım belgelerimizi inceleyebilirsiniz.

Kaspersky Security Network: Büyük Veri Destekli Güvenlik
Kaspersky Security Network ve özel versiyonu Kaspersky Private Security Network hakkında genel bilgi alın.
DAHA FAZLA BİLGİ* 
Makine Öğrenimi ve İnsanların Uzmanlığı
Uzmanların ve yapay zeka teknolojilerinin, Kaspersky HuMachine'i oluşturmak için nasıl bir araya geldiğini keşfedin
DAHA FAZLA BİLGİ* 
Kötü Amaçlı Yazılım Algılaması İçin Makine Öğrenimi
Kaspersky ürünlerine güç veren veri bilimine dayalı teknolojiler hakkında daha fazla bilgi edinin.
DAHA FAZLA BİLGİ* 

Gizlilik çok önemlidir

Küresel Şeffaflık Girişimimizin bir parçası olarak, bazı bölgelerden depolanan ve işlenen verileri İsviçre'nin Zürih şehrindeki iki adet veri merkezine taşıdık. Kasım 2018'den bu yana, Avrupa'daki kullanıcılarımız tarafından gönüllü olarak bizimle paylaşılan dosyaları en üst düzeyde güvenlik sağlamak amacıyla sektör standartlarına eksiksiz uyarak bu birinci sınıf tesislerde işlemekteyiz. Buralarda işlenen veriler, şüpheli ve önceden bilinmeyen kötü amaçlı dosyaları ve otomatik kötü amaçlı yazılım analizi için KSN'ye gönderilen ilişkili meta verileri içerir.

Tarafımıza gönderilen bilgiler anonim hale getirilerek şifreleme, dijital sertifikalar, ayrılmış depolama ve sıkı veri erişimi ilkeleri dahil olmak üzere en katı sektör standartlarına uygun olarak aktarım sırasında bile korunur. Veri işleme prensiplerimiz hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

(*) ile işaretlenmiş kaynaklar ingilizcedir