Kripto Para Borsası Güvenliği

Alım satım yapanlar için güvenli işlemler ve yatırımlar

Kripto para borsaları, kullanıcıların kripto para alıp sattığı çevrimiçi platformlardır. Piyasadaki en büyük kripto para borsalarının toplam aylık işlem hacmi yüzlerce milyar ABD dolarını aşıyor. Elbette bu, siber suçlular için büyük bir fırsat demek. Aslında kripto para borsaları saldırganlar tarafından sık sık hedef alınıyor ve bu saldırıların birçoğu başarıya ulaşıyor. Örneğin 2018'in ilk yarısında, en az dört saldırı 750 milyon ABD dolarından daha fazla kayba neden oldu.

Ele geçirilmeleri çok zor olduğundan korsanlar, genelde kripto para birimlerindeki açıklardan yararlanmayı denemezler. Cüzdanlar da genelde doğrudan saldırıya uğramaz. Çoğu durumda korsanlar, kripto para borsası platformunun kendisiyle ilgilenir. Bunun nedeni ise bunların hâlâ tek bir arıza noktasına sahip merkezi sistemler olmasıdır: Kötü amaçlı komut dosyaları çevrimiçi platformların kaynak koduna yerleştirilebilir. Bunun yanı sıra %51 saldırılarına ve kimlik avına karşı da savunmasızlardır.

Uygulama olarak alım satım motorları ve kripto para borsalarının web siteleriyle ilişkili riskleri nasıl azaltabileceğinizi öğrenin.


 • Siber Güvenlik Olayı Müdahalesi

  Düzeltme ve veri toplamanın yanı sıra kapsamlı istihbarat ve adli bilişim etkinlikleri gerçekleştirin. Siber izinsiz giriş algılama konusunda son derece deneyimli analistler ve araştırmacılar, güvenlik olaylarının etkili bir şekilde çözülmesine yardımcı olur.

 • Alım Satım Platformu Direnci

  Kaynak kodunuzun kapsamlı incelemesi ve tespit edilen platform açıklarıyla ilgili raporun yanı sıra bu açıkları düzeltmeye yönelik önerilerimizden faydalanın. Tüm güvenlik sorunlarını çözümleyerek izinsiz giriş ve verilerin ya da sistemlerin zarar görmesi riskini azaltın.

 • Siber Sağlık Eğitimi

  Siber güvenlik becerilerini geliştirmek için teknik personelinizin yanı sıra profesyonel olmayan kişiler için çevrimiçi interaktif eğitim. Bu temel becerilerle donanan geliştiricileriniz ve bakım ekibiniz tehditleri daha etkili bir şekilde yönetebilir.

 • Güvenlik İhlallerini ve İzinsiz Girişleri Engelleyin

  İşlemleri ve kimlik doğrulamasını güvenli hale getirerek kullanıcılarınızı hesap dolandırıcılığından koruyun. Kod enjeksiyonunu ve veri ihlallerini önleyin. Altyapınızın ne kadar sağlam olduğunu görmek için sızma testlerini kullanın.

Kullanım

 • Uygulama Güvenliği Değerlendirmesi

  Güvenli, sürdürülebilir sistemler web teknolojilerinin yanı sıra C++, C# ya da Java gibi derlenmiş programlama dillerine dayanabilir. Bunların her ikisi de son derece etkili, güvenli motorlar oluşturabilmesine rağmen algılanması ve raporlanması gereken güvenlik açıkları içerebilir. Tehditleri ele almak için sisteminize yönelik kapsamlı değerlendirme ve öneriler sunuyoruz.

 • Olaya Müdahale

  BT ortamınızı hedef alan güvenlik ihlallerinin veya saldırıların etkisini azaltın. Uzmanlarımızdan araştırma gerçekleştirmelerini, ele geçirilmiş modülleri tespit edip izole etmelerini, tehditlerin yayılmasını engellemelerini ve dijital adli bilişime yönelik inceleme yapmalarını isteyebilirsiniz. Uzman siber güvenlik yardımının yanı sıra sürekli ve otomatik kimlik avı etkinliği analizi, anında uyarılar sağlayarak finansal kayıplardan ve itibar kayıplarından korunmanıza yardımcı olur.

 • Kullanıcı Hesabının Ele Geçirilmesini Engelleme

  İşlem gerçekleştiren ve etkin cüzdanlarla çalışan kullanıcılar dolandırıcılık kurbanı olabilir. Korsanlar, kötü amaçlı komut dosyalarını bir sayfanın JavaScript'ine yerleştirip işlem parametrelerini değiştirerek kullanıcının özel anahtarlarına erişebilir. Bunların yanı sıra sosyal mühendislik ve kimlik avı yöntemleri de etkili birer tehdittir. Bunlar ve diğer birçok tehdit, kullanıcı hesaplarının korunmasının ne kadar önemli olduğunu gösterir. Hesapların güvenliğini sağlamak adına web kanalları ve mobil kanallar için güvenlik çözümleri sunuyoruz.

7/24

Güvenlik İhlaline mi Uğradınız?

Profesyonel yardım, ihtiyaç duyduğunuz her an mevcuttur. 200'den fazla ülke ve dünya genelinde 34 ofiste çalışarak size yıl boyunca 7/24 hizmet sunuyoruz. Kaspersky güvenlik kurulumunuzdan maksimum faydayı sağladığınızdan emin olmak için Üstün destek paketlerimizden faydalanın veya Profesyonel Hizmetlerimizi arayın.

Tanıtım Metinleri

Küresel olarak tanınan siber güvenlik uzmanlarımızın düşünce liderliğinden daha fazla bilgi edinin

Risk

Projenizin halkla ilişkileri ve pazarlamayı yönettiğiniz, önemli dönüm noktalarını öngörmeye çalıştığınız ve stratejik ortaklıklar aradığınız ilk aşamalarında bile saldırganlar sizin hakkınızda bilgi toplar. DDoS dahil olmak üzere hedefli saldırılar, hem tasarım ve beta test aşamalarında hem de projenin küresel ölçekte piyasaya sürülmesinden sonra gerçekleştirilebilir. Bu saldırılar bazen etik değerleri hiçe sayan rakipler tarafından finanse edilebilir. İzinsiz girişten önce korsanlar, platformun teknolojik ve tasarıma dayalı zayıflıkları üzerinde kapsamlı bir araştırma gerçekleştirir. Kararsız ve emniyetsiz olabildiği için genelde web katmanına yoğunlaşırlar. Betayı test eden sahte kullanıcılar, ortaklar veya özel geliştirme ekipleri proje platformuna erişim elde etmeye çalışabilir. Erişim sağladıklarında ise hataları bulmaya ve bunlardan yararlanmaya çalışırlar.

 • Scan

  Kötü amaçlı yazılımlara, kimlik avına, sosyal mühendisliğe karşı proje ekibini detaylı olarak araştırma.

 • Scan

  Hedefli saldırılar, projenin kaynak kodunun içine girip kötü amaçlı kodlar yerleştirmeyi amaçlar.

 • Scan

  İstemci cüzdanlarındaki gizli anahtarlar çalınabilir.

 • Scan

  İçeri sızıp arka kapı yerleştirme ya da uzaktan erişim için oturum açma bilgilerini çalma girişimleri.

 • Scan

  Betayı test eden sahte kullanıcılar gibi üçüncü tarafların gerçekleştirdiği saldırılar.

 • Scan

  Kripto para birimi istemcileri kötü amaçlı kod içerebilir.