Ana içeriğe atlayın

Tüm mobil cihazlar çeşitli tehditler karşısında savunmasızdır. Yıllar geçtikçe bu tehditler büyür ve sonraki yıllarda mobil cihaz kullanıcıları için büyük bir risk oluşturur. Özellikle SMS saldırıları tüm mobil kullanıcılar için ciddi tehdit teşkil eder.

SMS saldırıları, bir kurbanın mobil cihazını hedeflemek için siber suçlular tarafından tasarlanan kötü amaçlı yazılımların oluşturulmasını ve dağıtılmasını içerir. Bu Trojan, kullanıcının bilgisi veya onayı olmadan izinsiz arama yapmak veya mesaj göndermek için tasarlanır. Ardından bu arama ve mesajlar siber suçlu tarafından işletilen ücretlendirilebilir SMS mesaj servislerin veya yüksek ücretli numaralara yönlendirilir.

Mobil kötü amaçlı yazılımlara karşı nasıl korunabilirsiniz?

Etkili bir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı yükleyerek mobil cihazlarınızı SMS saldırıları ve yetkisiz aramalar başlatan Truva atlarına karşı savunabilirsiniz. Kaspersky Mobile Security, Android akıllı telefonlar için birinci sınıf koruma sağlarken, Kaspersky Tablet Security de tabletinizin Trojanlara ve diğer kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korunmasına yardımcı olur.

Mobil kötü amaçlı yazılımlarla ilgili diğer makaleler ve bağlantılar

SMS Saldırıları ve Mobil Kötü Amaçlı Yazılım Tehditleri

The fact that Kaspersky Lab has not recorded malware that uses exploits in Android to perform a drive-by attack may seem positive, but only at a first glance.The fact that Kaspersky Lab has not recorded malware that uses exploits in Android to perform a drive...
Kaspersky Logo